Kamštis transporte

Viešajame transporte kamštiena atlieka pagrindinį vaidmenį kaip izoliacinė medžiaga, mažina transporto priemonės svorį ir padeda sumažinti energijos sąnaudas. Jis taip pat tarnauja kaip dekoratyviniai elementai, pvz. automobilių ar lėktuvų atveju. Tai netgi pagrindinė medžiaga, kai kalbama apie saugumą. Taip yra su kosmoso agentūrų, tokių kaip NASA, raketos ir nusileidimo įrenginiai.

„Porsche“ bendradarbiavo su dizaineriu ir influenceriu Seanu Wotherspoonu, kad sukurtų spalvingą automobilį ta pačia tema. „Porsche Taycan 4 Cross Turismo“ pagrindu sukurtas automobilis įkvėpimo semiasi iš „Harlequin“, perkeldamas koncepciją į kitą lygį, net pasiskolinęs interjero temą.

Būdamas vegetaras, Wotherspoon norėjo įsitikinti, kad automobilio salonas nėra padengtas oda, todėl naudojo velvetą (medžiaga, kuri jau buvo naudojama 911 Targa Heritage Edition) ir kamštienos (medžiaga, gauta iš kamštinio ąžuolo žievės). apdangalas, sėdynės ir skydeliai nuo saulės. skydeliai, taip pat ant prietaisų skydelio, stulpų, centrinės konsolės, vairo ir grindų kilimėlių.


Fiat Fiat 500 Spiaggina

Dviem dangaus mėlynos ir perlamutrinės baltos spalvos atspalviais dekoruotas šis „Spiaggina“ paprastai yra vasariškas, be stogo, kaip originalus, ir be galinių sėdynių, nes dabar jame yra kamštiena papuoštas daiktadėžės skyrius ir integruotas dušas, tikriausiai skirtas smėliui pašalinti po diena paplūdimyje.

Modelis atiduoda duoklę buriavimo pasauliui, pavyzdžiui, žemas priekinis stiklas (beveik neegzistuoja) ir kamštinė konstrukcija, dengianti galą raštu, imituojančiu laive naudojamus laivus tikmedžio grindimis, jachtose.

Kamštiena gali būti derinama su įvairiomis termoplastinėmis medžiagomis, iš dalies pakeičiant plastiką ir sukuriant tvaresnius galutinius produktus.

Šios medžiagos gali būti apdirbamos naudojant įvairias gamybos technologijas – tokias kaip ekstruzija, įpurškimas, termoformavimas, formavimas pūtimu ar nepertraukiamas presavimas – siekiant sukurti komponentus, visiškai pritaikytus pagal kliento techninius reikalavimus.

Kamštienos polimerų mišiniai (CPC) taip pat gali būti vizualiai pritaikyti, kad atitiktų galutinio dizaino estetinius poreikius.


Kamštienos kompozitų naudojimas padeda sumažinti svorį ir dėl to sumažinti energijos sąnaudas. Be to, svarbus šiluminis komfortas ir triukšmo nebuvimas, kuriam kamštis taip pat turi didelę įtaką. Geležinkelių pramonė yra vienas iš ekonomikos segmentų, kuriame energijos suvartojimas yra svarbus ekonomikos ir ekologijos kontekste.

Taip pat svarbūs ir aukšti kamštienos kompozitų įtempių parametrai, sukurti laboratorijose, atsižvelgiant į geležinkelio keleivių saugumą. Verta paminėti ir tai, kad Vokietijos įmonė „Siemens“ yra sprendimo, leidusio Varšuvos metropolitenui panaudoti lengvas ir lanksčias kamštines grindis, bendraautorė.

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus kamštienos parametras yra priešgaisrinė sauga. Šis paskutinis parametras buvo pagrindinė priežastis, kodėl NASA beveik pusę amžiaus naudojo kamštienos ir kitų medžiagų mišinį, kad apsaugotų savo raketų apvalkalus, kurios turi ištverti ekstremalias temperatūras, kai jos praeina per atmosferą. Lėktuvuose kamštiena naudojama apdailai sukurti arba, kaip traukiniuose, mašinos svoriui sumažinti. Jachtose, šalia tikmedžio, tai populiariausias sprendimas.

Tinkamas kamštienos kompozitas yra atsparus drėgmei ir saulės kaitinimui. Automobilių pramonė taip pat yra labai populiari vieta, kur naudojama kamštiena. Tokie prekių ženklai kaip BMW ir Mercedes naudoja kamštienos apdailą automobilių interjerui, pavyzdžiui, prietaisų skydams. Taip pat populiari guminė kamštiena ir jos naudojimas automobilių sandariklių pavidalu, kaip ekologiškesnė gumos alternatyva.


Parašykite komentarą

Užsisakykite kamštienos pavyzd