Unikalūs kamštiniai rūmai Lenkijoje


Unikalūs kamštiniai rūmai Lenkijoje

Unikalūs kamštiniai rūmai Lenkijoje. Moja Woloje (buv. Kuźnica Sośniewska, gyvenvietė Ostrovų rajone, Didžiosios Lenkijos vaivadijoje, Sosnie savivaldybėje, Sosnie kaimo pakraštyje, apie 25 km į pietvakarius nuo Ostrów Wielkopolski, Lenkijoje) stovi medinė pilis ant pelkių geležies pamatų. , kuris buvo pastatytas Brunsviko hercogui buvo pastatytas. pateikė Olesnica Wilhelm. Rūmų architektūra remiasi šveicarišku stiliumi, tačiau jo neišskiria iš kitų tokio tipo pastatų.Rūmų fasadai padengti unikalia Europoje kamštinio ąžuolo žieve. Tai vienas iš dviejų mūsų žemyno pastatų, kuriuose buvo naudojamas toks neįprastas fasadas. Mūsų parduotuvėje rasite ir šių unikalių rūmų kamštelį.


Unikalūs kamštiniai rūmai Lenkijoje

Unikalūs kamštiniai rūmai Lenkijoje. Rūmai buvo pastatyti 1852 m. Kasmet prastėja jo techninė būklė ir kyla susirūpinimas dėl pastato ateities. Teigiama, kad Europoje yra tik du tokie rūmai, nors visuose šaltiniuose minimi tik vieni lenkų rūmai ir keli nedideli paviljonai, pvz. Roman Barbarini arba Povo saloje Berlyne. Tad didelė tikimybė, kad lenkiškas paminklas yra unikalus.

Moje Wola rūmų sienas dengianti ąžuolo žievė buvo specialiai atvežta iš Portugalijos. Angliško stiliaus parke esanti pilis dėl neįprastos fasado medžiagos tampa supančio kraštovaizdžio elementu, o visuma sukuria nuostabią atmosferą. Iš pradžių rūmų kompleksai priklausė Międzybórz, nuo 1886 metų juose buvo barono Danielio fon Diergardto „Mano Wola“, o nuo 1891 metų – jo našlės Agnes von Diergardt turto centras.


Unikalūs kamštiniai rūmai Lenkijoje

Po karo jis, kaip ir daugelis paminklų, buvo nacionalizuotas, o jos medinėse sienose įsikūrė pirmasis Lenkijoje moterų technikumas, rengęs miškininkus. Jie buvo perkelti į Stary Sącz 1975 m. Valstybinių miškų žinioje jis išbuvo iki 1992 m., kai tapo savivaldybės nuosavybe, o vėliau buvo parduotas privačiam savininkui. Pilis ir jį supantis parkas yra įtraukti į Didžiosios Lenkijos vaivadijos nekilnojamųjų paminklų registrą.

Kadangi kitas privatus savininkas nieko negali padaryti dėl brangios pilies, kultūros ir paminklų mylėtojai susirinko gelbėti brangų pastatą. Šios Facebook grupės darbo eigą galite sekti šiuo adresu:

Išsaugokime rūmus Mano Voloje.

https://www.facebook.com/ratujmymojawole


Parašykite komentarą

Užsisakykite kamštienos pavyzd