Kamštiena šiuolaikiniame mene


Kamštiena šiuolaikiniame mene

Kamštiena šiuolaikiniame mene. Šiuolaikiniame mene kamštiena vaidina vis svarbesnį vaidmenį. Paprasti vyno kamšteliai irgi tinkamomis rankomis gali tapti meno kūriniu. Vienas iš šiuolaikinių menininkų, naudojančių šią ekologišką medžiagą, yra Danielis Kubini, gimęs Čekoslovakijoje 1983 m. Iš vyno kamštelių kuriami įspūdingi didelio formato kamštienos portretai.

Savo studijoje Wasserfeldstrasse jis parodė ypatingą pavyzdį ir savo pirmąjį didelį darbą: Freddy Mercury, buvęs grupės „Queen“ dainininkas. Su 330 valandų darbo ir beveik 12 000 kamštelių jis sukūrė didelio formato paveikslą. Kitas jo darbas – 160 cm skersmens ir 2 metrų aukščio gaublys, kurį menininkas sukūrė per 2 metus, ir apie 17 000 kamštelių.


Kamštiena šiuolaikiniame mene

Kamštiena šiuolaikiniame mene. Kitoje Europos dalyje gyvena albanas Saimiras Strati, kurio šlovė nuaidėjo visame pasaulyje. Jis įtrauktas į Gineso rekordų knygą su šešiomis milžiniškomis mozaikomis. „Strati“ per 27 daug darbo reikalaujančių dienų apliejo „Sheraton“ viešbučio fasadą iš kamštinės mozaika: 229 764 kamšteliai, išsibarstę 91,87 kvadratinių metrų plote. Jis nustatė naują didžiausios kamštienos mozaikos pasaulio rekordą.

Dar įspūdingesni darbai yra Alexandre’o Farto, dar žinomo kaip Vhilsas. Jo didžiuliai darbai skirti kaip miesto kraštovaizdžio elementas. Žinomas dėl savo portretų, išraižytų tiesiai ant pastatų sienų visame pasaulyje, portugalų menininkas Vhilsas neseniai eksperimentavo su kamščiu ir sukūrė milžinišką, beveik fryzišką veidų, žodžių ir raštų sceną, pavadintą „Contraste“.


Kamštiena šiuolaikiniame mene

Kamštiena šiuolaikiniame mene. Kūrinio elementai skiriasi gyliu, todėl akims judant jis banguoja, tarsi fragmentai pasiektų žiūrovą. Veidai atvaizduojami dėmėtu, beveik pikselių tankiu, tam tikrais kampais atrodo aiškūs ir visiškai išnyksta nuo kitų.

Kontrastas yra didelis, sudėtingas, triukšmingas ir svyruoja nepriklausomai nuo to, kaip į jį žiūrime. Dabar darbą galima peržiūrėti Covilhã mieste, Portugalijoje, Portugal Telecom duomenų centre.


Parašykite komentarą

Užsisakykite kamštienos pavyzd