Kamštienos milteliai ir granulės – ekologiški pritaikymai


Kamštienos milteliai ir granulės - ekologiški pritaikymai

Kamštienos milteliai ir granulės – ekologiški pritaikymai. Kamštienos milteliai ir granulės yra pagrindiniai kamštienos pramonės šalutiniai produktai, viena iš pirmaujančių ekonominės veiklos rūšių Portugalijoje ir kitose Viduržemio jūros šalyse. Numatoma daug šio produkto panaudojimo galimybių – nuo kamštienos kamščių iki aglomeratų ir briketų, skirtų naudoti kaip adsorbentas išmetamųjų dujų, vandens ir nuotekų valymui.

Kamštienos biomasė pradinėje formoje buvo naudojama kaip sunkiųjų metalų ir alyvų biosorbentas, taip pat yra aktyvintos anglies pirmtakas, pašalinantis organinius teršalus iš vandens ir lakiuosius organinius junginius dujų fazėje.

Kamštienos naudojimas aplinkos problemoms spręsti, būtent naftos išsiliejimui, yra pirmasis komercinis sorbento kamštienos potencialo panaudojimas. Žaliavų, kurias galima pagaminti ar išgauti iš kamštienos, įvairovė patraukė daugelio tyrinėtojų dėmesį.


Kamštienos milteliai ir granulės - ekologiški pritaikymai

Kamštienos milteliai ir granulės – ekologiški pritaikymai. Cheminė kamštienos sudėtis buvo tiriama nuo XVIII a. (Conde ir kt., 1998), tačiau visiškos žinios apie kamštienos chemines savybes, o juo labiau apie visas galimas jos paskirtis ir transformacijas dar nėra baigtos.

Be to, nuo XXI amžiaus pradžios Portugalijos kamštienos pramonė investuoja į mokslinius tyrimus ir plėtrą: vien 2000–2002 m. Laikotarpiu buvo užregistruoti 35 patentai, o praėjusį dešimtmetį-tik 19

According to the Portuguese standards NP-114 and NP-273, cork powder is a material with dimensions smaller than 0.25 mm (Gil, 1997). There are different types of cork powder depending on the origin: grinding, granulating or pre-grinding powder; cleaning powder, no pollution; finishing powder from cutting and grinding operations; finishing powder for agglomerated cork slabs; finishing powder of agglomerated cork and discs; insulating powder for cork slabs (Gil et al., 1986).


Kamštienos milteliai ir granulės - ekologiški pritaikymai

Šių miltelių mišinys laikomas „liepsnojančiais milteliais“, nes dėl didelio kaloringumo jis naudojamas katilams maitinti (Fernandes ir kt., 2010; Gil, 1997). Kitos panaudojimo sritys yra naudojimas kaip užpildas, sumaišytas su klijais, siekiant pagerinti kamščių kokybę, linoleumo gamyba, naudojimas aglomeratuose, briketuose, žemės ūkio substratuose, cheminiuose šaltiniuose (ekstraktuose)

Being an environmentally friendly and cheap material, cork powder can also be used to produce activated carbons with high specific surface areas, comparable to commercially available activated carbon, or it can be used directly for the adsorption of pollutants as a biosorbent. It is also used commercially as an absorbent during oil spills


Parašykite komentarą

Užsisakykite kamštienos pavyzd