Kamštiena kaip pagrindinė medžiaga daugiasluoksnėms konstrukcijoms


Kamštis puikiai tinka kaip statybinė medžiaga įvairių tipų laminatams ir pagrindams. Galite naudoti kaip faneros šerdį arba gipso kartono viduje. Platus daugiasluoksnių plokščių medžiagų naudojimas tapo pasirinkta medžiaga keliose pramonės šakose ir tokiose srityse, kaip plokščios, kietos ir daugiasluoksnės durų plokštės, itin izoliuoti langų rėmai, pertvaros plokštės, skirtos naudoti biuruose ir jūrų pėstininkai.

Aglomeruota kamštiena gali būti laikoma tinkama medžiaga, naudojama kaip pagrindinis sluoksnis daugiasluoksnėse plokštėse: ji pasižymi dideliu atsparumu smūgiams, geromis šilumos ir garso izoliacijos savybėmis bei puikiomis vibracijos slopinimo savybėmis (Gil 2007; Fortes ir kt. 2004).


Kamštiena yra natūrali medžiaga, turinti korinę struktūrą, turinti įdomių savybių savybių, skirtų sumuštinių konstrukcijoms, t. Y. Mažas tankis, labai mažas pralaidumas skysčiams ir dujoms, didelis suspaudimas ir matmenų atkūrimas, mažas laidumas, cheminis stabilumas ir ilgaamžiškumas (Pereira 2007).

Keli tyrimai jau svarstė išplėstos kamštienos naudojimą kaip pagrindinę medžiagą, įskaitant. anglies-epoksidinės sumuštinių plokštės (Reis ir Silva 2009; Castro ir kt. 2010). Išplėstas kamštienos aglomeratas yra 100% natūralus kamštienos produktas, pagamintas iš kamštienos atliekų ir likučių arba pramoninių kamštienos atliekų, netinkamų kitiems tikslams (Diaz ir kt. 2003; Ferreira ir Pereira 1986; Pereira ir Ferreira 1989).


Išplėstiniai kamštienos aglomeratai gaminami naudojant kamštienos granules uždarame autoklave, esant aukštai temperatūrai (apie 300 C) ir slėgiui (apie 40 kPa), nenaudojant klijų (Pereira ir Ferreira 1989; Baptista ir Vaz 1993).

Šios proceso sąlygos lemia: kamščio elementų išsiplėtimą ir ląstelės sienelės termocheminį irimą (Pereira 1992), taip pat išsiskiria šalutiniai produktai, kurie veikia kaip natūralūs klijai tarp aglomerato granulių (Pereira 1992; Amen-Chen et al. 2001; Rosa ir Fortes 1988a)).

Tokios aplinkai nekenksmingos, lengvos ir nebrangios daugiasluoksnės plokštės gali būti naudojamos kaip nestruktūrinių konstrukcijų, tokių kaip pertvaros, dalis. Sumuštinių konstrukcijų naudojimas per pastarąjį pusę amžiaus nuolat augo.


Parašykite komentarą

Užsisakykite kamštienos pavyzd