Žalia siena – nuostabi vertikalių sodų mada


Vertikalus sodas yra augalų auginimo ant vertikaliai pakabintos plokštės technika naudojant hidroponiką. Labai dažnai šios plokštės yra išpūstos kamštienos ar sienų technika. Šios unikalios konstrukcijos gali būti atskiros arba pritvirtintos prie sienos. Vertikalūs sodai buvo naudojami nuo senovės civilizacijų. Daugelis modernių vertikalių sodų gali tarnauti dešimtmečius ir suteikti šiuolaikiniam verslui charakterį.

Vertikalūs sodai yra puiki alternatyva vazoniniams augalams biuruose. Nors vazoninių augalų pranašumas yra tas, kad juos galima dėti bet kur, jie gali užimti vietą ir reikalauti daug priežiūros. Tačiau vertikaliems sodams prižiūrėti reikia tik vienos didelės plokštės, kuri suteiks sodrią spalvą bet kokioje profesionalioje darbo ar gyvenamoje aplinkoje.

Vertikalūs sodai ar žalios sienos?

Vertikalūs sodai vadinami daugeliu skirtingų pavadinimų: gyvos žalios sienos, gyvenamosios sienos ir samanų sienos. Kad ir koks būtų jūsų vardas, šios vertikalios augalų struktūros gali būti tokios mažos kaip paveikslų rėmas arba masyvios, kaip 60 pėdų pločio šedevras.


Vertikalūs sodai gali būti įrengti viešbučio vestibiuliuose, pagrindinėje buveinėje ir net nedideliame kieme. Vertikalūs sodai ne tik daro įspūdį, bet ir leidžia jaustis labiau namuose savo aplinkoje, mėgaujantis natūraliomis raminančiomis gamtos savybėmis.

Vertikalūs vidiniai sodai

Žalios sienos yra ne tik svarbi interjero dizaino dalis, bet ir prisideda prie natūralios oro cirkuliacijos aplinkoje.

Šiuos sodus gali sudaryti daugybė augalų rūšių; Paparčiai, Ficus repens, Pilea ir Calathea yra populiariausios augalų rūšys, naudojamos žaliose sienose. Vertikalūs sodai taip pat yra labai erdvūs ir gali užpildyti bet kokią tuščią vietą ant sienos.


Daugelį biuro darbuotojų ore veikia daug kenksmingų chemikalų, tokių kaip formaldehidas ir anglies monoksidas. Vertikalūs sodai veikia kaip natūrali švaraus oro sistema, skatinanti geresnę kvėpavimo atmosferą ir sveikesnę bendrą aplinką.

Augalai taip pat padeda sumažinti triukšmo taršą, todėl pastato gyventojams sukuriama tylesnė darbo aplinka.

Vertikalūs lauko sodai

Daugelyje pastatų visoje šalyje ir visame pasaulyje yra vertikalūs sodai. Daugelyje lauko sodų yra samanų, vynmedžių ir kitų augalų, dažniausiai naudojamų vertikaliuose lauko soduose.

Vertikalių lauko sodų pranašumas yra tiesioginė natūrali saulės šviesa, kad jie galėtų klestėti.
Jie taip pat puikiai apsaugo ir izoliuoja pastatus nuo temperatūros pokyčių, UV spindulių ir lietaus. Vasarą orą aplinkui atvėsinti jie naudoja procesą, vadinamą evapotranspiracija.


Parašykite komentarą

Užsisakykite kamštienos pavyzd