Kamštis kaip garso izoliacinė medžiaga


Yra du pagrindiniai kriterijai, dėl kurių medžiaga tinka garso izoliacijai. Pirmasis yra garso izoliacija. Antrasis visiškai blokuoja garsą. Garso izoliacijai dažnai naudojamos medienos medžiagos, tokios kaip kamštis. Dėl korio struktūros yra daug vietos oro burbuliukams sutalpinti.

Šie burbuliukai efektyviai riboja garso sklidimą patalpoje ir už jos ribų ir blokuoja garso bangų srautą. Garso sugėrimui paprastai reikalingos lanksčios, porėtos medžiagos, kurios leidžia garso energiją atspindėti atgal į medžiagą, kol ji išsisklaidys.


Renkantis garso izoliaciją, mes daugiausia atsižvelgiame į triukšmo mažinimo koeficientą (NRC triukšmo mažinimo koeficientas) ir garso perdavimo klasę (STC garso perdavimo klasė).

NRC indeksas yra garso absorbcijos jūsų kambaryje indeksas ir yra labai svarbus parametras, jei norite turėti namų įrašų studiją, kambarį, kuriame galėtumėte žiūrėti labai geros akustikos filmus ar klausytis muzikos aukščiausios klasės muzika. NRC yra garso, kurį sugeria konkreti medžiaga, matas.

Todėl jis dažniausiai naudojamas akustinių plokščių, pertvarų, biuro ekranų ir sienų plokščių akustinėms savybėms nustatyti. Jei norite geresnės kambario akustikos, NRC ekranas yra pagrindinis, į kurį reikia atkreipti dėmesį.


Tačiau jei norite sumažinti išorinį triukšmą, daugiausia dėmesio turėtumėte skirti garso perdavimo klasei. Pavyzdžiui, 3 mm storio sieninis kamštis gali sumažinti išorinį triukšmą 10 dB, o 6 mm PCB – 20 dB.

Garso izoliacijai dažniausiai naudojamos tokios medžiagos kaip kamščio pagrindas, sieninis kamštis, kamštienos ritinėliai, ištempti kamštiniai arba sieniniai kamščiai. Naudojant kamštį, išorinis ir vidinis triukšmas gerokai sumažėja. Izoliacijos efektyvumas akivaizdžiai priklauso nuo storio. Tačiau 20 mm storis suteikia mums norimą saugumo lygį dėl įvairių triukšmo už sienos ar iš gatvės.

Tokia investicija tikrai atsipirks, užtikrindama ne tik patogumą naudotis butu ar namu, bet ir įvairius papildomus privalumus, kurių sintetinė izoliacija neduoda.

Šie privalumai apima apsaugą nuo drėgmės, grybelių ir pelėsių. Kamštis yra ypač patvarus, saugus vaikams ir alergiškiems žmonėms, jis jaučiasi natūraliai ir puikiai atrodo. Be to, ji taip pat gali būti svarbių užrašų ar informacijos skelbimų lenta, nepažeidžiant sienos.


Parašykite komentarą

Užsisakykite kamštienos pavyzd