Kaip gaminamas kamštienos audinys


Kamštinė medžiaga gaminama iš kamštinio ąžuolo, augančio daugiausia Ispanijoje, Portugalijoje ir Prancūzijoje, žievės. Kai kamštiniam ąžuolui sukanka 20 metų, žievė nuo medžio pašalinama kvalifikuoto darbuotojo, naudojant mačetę.

Tada medis sunumeruojamas taip, kad jo žievės negalima pašalinti per ateinančius 10 metų. Skirtingai nuo kitų medžių, kamštinis ąžuolas yra vienintelis medis pasaulyje, kuriam galima nulupti žievę ir kuris vėliau nemiršta. Tai daro kamščiatraukį 100% patvariu ir ekologišku. Tiesą sakant, tas pats medis gali būti žaliavos šaltinis kas 10 metų daugiau nei 200 metų!


Kamštienos pavertimas audiniu


Kamštis atvežamas į gamyklą, jis virinamas vandenyje, kad kamštinės ląstelės galėtų išsiplėsti ir būtų lengviau dirbti su medžiaga. Šiame procese nenaudojamos stiprios cheminės medžiagos, tokios kaip formaldehidas.

Tada kamštienos supjaustomas labai plonais lakštais – tokio pat storio kaip popierius. Kad lakštai būtų patvarūs, jie tada klijuojami ant medvilnės / poliesterio arba poliuretano pagrindo.

Kamštienos gabalai kartais klijuojami ant pagrindo kaip antklodė, panaši į kamštinę lentą, kuri kartais naudojama darbe, o kartais kaip plonas linijas – viskas priklauso nuo dizaino. Kairėje – kamštinė sofa iš Trevor O’Neil. https://www.trevoroneil.com/


Kamštienos audinio naudojimo pavyzdžiai:


Nors kamštienos yra natūraliai nepralaidus vandeniui ir dulkėms, paskutiniame gamybos etape kamštis yra su hidroizoliaciniu sluoksniu (netoksiškas, kenksmingas aplinkai), kad apsaugotų jį nuo nešvarumų. .

  • Kamščio kilimėliai
  • „Mercedes Benz“ salone kamštienos apmušalai vietoj odos

Kai procesas bus baigtas, kamštinė medžiaga yra dėmėta, atspari vandeniui, atspari įbrėžimams ir ypač minkšta. Jis gali būti naudojamas tuose pačiuose gaminiuose kaip oda ir apmušalai.

Parašykite komentarą

Užsisakykite kamštienos pavyzd