Apsauga nuo kamštienos bitėms


Kamštiniai aviliai – tai novatoriškas požiūris į bitininkystę, skatinantis bičių sveikatą ir suteikiantis visus šiuolaikinės bitininkystės privalumus. Laukinės bitės dažniausiai kolonizuoja medžių ertmes – ertmes, kurias medžiuose paliko geniai, grybai ar kiti nelaimingi atsitikimai. Šios ertmės turi storas, grubias sienas, o jų tūris paprastai yra apie 40 litrų. Dažniausia medžiaga šiuo atveju yra išplėstinė kamštiena, nors naudojama ir techninė kamštiena. Portugalijoje dažnai sutinkame vadinamuosius cilindrinius kamštinius kupolus iš kamštinio ąžuolo.

Kamštiniai aviliai kiek įmanoma imituoja medžių avilius. Natūralios kamštienos pamušalas be priedų užtikrina keturių colių medienos izoliaciją ir yra lengvas. Šiurkščios vidinės sienos skatina bites savo namus apdailinti imunitetą stiprinančiu propoliu. Mažas avilio dydis idealiai tinka bičių sveikatai palaikyti, kaip patvirtino mokslininkai, tokie kaip Thomas Seeley.


Kamštiniai puodeliai turi visus šiuos nenaudingus privalumus ir dar daugiau, tuo pačiu prisitaikydami prie įprastų bitininkų naudojamų Langstroth rėmų. Italų mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad kamštiniai kupolai turi tą pačią jūrinę vienodą dienos vidaus temperatūrą nei mediniai, efektyvesnis žiemos karščio reguliavimas, trumpesnis laikas, reikalingas avilio temperatūrai atstatyti po atidarymo (lyginant su mailiaus kamera).

Pastarosiose kamštiniuose puodeliuose temperatūros kritimas rėmo ištraukimo metu (5 min.) buvo mažesnis nei mediniuose. Dėl sumažėjusio šildymo poreikio šeimos žiemos mėnesiais suvartodavo mažiau medaus, todėl Viduržemio jūros sąlygomis vienam puodeliui sutaupydavo vidutiniškai 3,5 kg medaus. Žemiau yra nuoroda į išsamų jų tyrimų aprašymą: https://oppla.eu/casestudy/20812


Kamštiena yra labai efektyvi izoliacinė medžiaga, pasižyminti puikiomis smūgius sugeriančiomis savybėmis. Dėl šios priežasties jis turi puikią turinio apsaugos savybę, todėl yra labai patikima pakavimo medžiaga. Jis yra antipirenas ir neišskiria toksiškų dujų. Neslidų paviršių galima sukurti tiesiog pjaunant paviršių.

Didelis jo lankstumas ir nepralaidumas yra viena iš labiausiai žinomų kamštienos savybių. Tačiau kamštiena nėra mediena, nes tai negyvas audinys, ji YRA medžiagai abejinga, vadinasi, neišsiskiria nei skonis, nei kvapas. Ši aukšta higieninė vertė yra vertinama daugelyje kūrybinių industrijų. Kamštienos naudojimas patvarios pakuotės dizainui gali būti idealus sprendimas daugeliui gaminių tipų.


Parašykite komentarą

Užsisakykite kamštienos pavyzd