Viskas, ką visada norėjote žinoti apie kamštįenos

Korkas yra unikali medžiaga, išgauta iš kamštinių ąžuolų žievės ir turi daugybę paskirčių.

Akivaizdu, kad ateina į galvą vyno išpilstymas. Vynas be kamštinio kamščio sunkiai įsivaizduojamas. Tačiau tai nėra vienintelis kamštienos panaudojimas. Ar kada girdėjote apie kamštienos ritinius ar kamštienos grindis? Taip, tai tikrai nepaprasta medžiaga.


Kur visko s prasideda


Kamščio istorija prasideda nuo kamštinio ąžuolo žievės. Patiems gauti žievę nėra taip lengva, nes visas procesas yra griežtai reglamentuotas įstatymais. Žinoma, visi nori kamštinės lentos ar net kamštinės sienos.

Bet tai nėra taip paprasta. Kamštinis ąžuolas yra amžinai žaliuojantis medis, kuriam yra apie 150–200 metų. Geriausiai auga Viduržemio jūros regione, todėl ten lengva sutikti kamštinį ąžuolą – dažniausiai Portugalijoje, kur jis užima iki 22% visos šalies ploto. Tai įspūdinga, ar ne?


Žievės gavimo procesas


Taigi, jei susiduriate su kamštiniu ąžuolu, galite ne tik nupjauti medį ir nulupti žievę. Iš esmės tai gali padaryti tik kvalifikuoti ir apmokyti žmonės, kuriems leidžiama nulupti medį kartą per devynerius metus, daugiausia vegetacijos metu, kai kamštinis ąžuolas labai greitai užaugina naują žievę.

Proceso metu medžio negalima iškirsti ar kitaip sugadinti. Nenorite sunaikinti subtilios ekosistemos, kad tik turėtumėte gerą kamštinę lentą.


Žievė medžiui


Jums gali kilti klausimas, kaip galima gauti žievę nenupjovus medžio. Na, iš tikrųjų tai yra vienintelis žmogaus sutiktas medis, kurio nereikia kirsti dėl jo žievės, nes jis auga dviem sluoksniais.

Interjeras yra gyvas ir sudaro pagrindą naujam išoriniam žievės sluoksniui, kuris apsaugo medį nuo temperatūros pokyčių. Jei išorinis sluoksnis miršta, jį galima nulupti specialiu kirviu, kuris nepakenks pačiam medžiui.


Kamštienos derlius


Kamštis, nuplėštas, patalpinamas kažkur oro įtakoje, kad jis pagerintų jo kokybę ir taptų dar geresnis. Šis procesas trunka kelias savaites.

Po to žievės dėmės garinamos, kad dingtų visos sultys, klaidos ir kiti nepageidaujami dalykai. Žievė išlieka švari ir paruošta tolesniam perdirbimui, jums pagaminta nauja kamštienos siena, lenta ar kamštis.


Parašykite komentarą

Užsisakykite kamštienos pavyzd